לאחר שעברנו את שלב התחכום הטכנולוגי באתר הגענו לשלב החשוב ביותר והנקלט ביותר אצל הגולש וזהו עיצוב האתר. זה הגורם החשוב ביותר באתר אינטרנט אשר יגרום לתנועה של גולשים אל האתר שלכם ויעזור לכם להשאיר את הגולשים באתר לזמן ממושך יותר.
השלב הראשון לתהליך עיצוב אתרים הוא ארגון והכנת התוכן לאתר. תוכן האתר שלכם הוא מה שימכור אתכם וינחה את עיצוב האתר. שימוש במילים ובמונחים הנכונים לאתר יגרום לאנשים ליהנות ולהעריך את תוכן האתר שלכם יותר, ובכך להישאר זמן רב יותר. כמו כן, תכנים מותאמים ינחו אתכם בתהליך עיצוב אתר אינטרנט ויבטיחו לכם עיצוב אתר תואם לרוח הדברים. השתדלו למקד את תוכן הדברים והעיצוב לנושא הראשי שאותו אתם רוצים להעביר או למכור באתר, ולא להתפזר למספר נושאים רבים מדי. מיקוד הן בעיצוב אתר והן בתוכן האתר, על מנת לא לבלבל את הגולש, ולהציג את המטרה הראשית אליה כיוונתם מלכתחילה.

הרושם הראשוני הוא תמיד הקובע, לכן עיצוב אתר מתחיל בעיצוב עמוד הבית, העמוד הראשון אליו נחשף הגולש.
עמוד הבית של האתר שלכם צריך להיות תמציתי ותכליתי, ולשקף את אופי החברה והאתר, הנושא אותו אתם מעוניינים להעביר לגולש. מטרת עמוד הבית צריכה להיות העברת המסר הראשי שלכם, תוך שמירת הגולש מפוקס.
אנו ב-iwebi יוצרים תבנית גרפית אחידה ונקייה בכניסה לכל עמוד באתר ויוצרים לגולש חווית גלישת נוחה ביותר .עיצוב אתר אינטרנט תואם לאתר כולו, בעל צבעים נוחים ונעימים לעין, ועם עיצוב אתר כזה המותיר מקום להתפתחות עתידית של האתר ועמודיו. אחד ההבדלים הבולטים ביותר בין עיצוב אתר מקצועי לבין עיצוב אתר חובבני היא באחידות העיצוב ובתחושת השפה הגרפית המשותפת לאתר כולו.

עיצוב אתר יכלול ניווט קל ונח לגולשי האתר בכל עמודי האתר. בעיצוב האתר אנו לוקחים לתשומת ליבנו איך והיכן למקם את תפריטי האתר, על מנת שיהיו זמינים ובולטים לגולש, ועם אפשרות להגדיל או לצמצם אותם בעתיד. ניתן לחלק את תפריטי האתר לתפריט עליון ותפריט תחתון בעת עיצוב אתר, ובכך לאפשר חלוקה נוחה יותר של הניווט באתר לפי רמת החשיבות של הקישורים השונים. כמו כן, נהוג להוסיף תפריט תחתון לאתר, בעיקר במקרים של עיצוב אתר ארוך בעל גלילה אורכית של העמוד, ובכך לדאוג שהגולש יוכל לנווט לעמודים השונים באתר גם מתחתית העמוד, מבלי לגלול חזרה לראש העמוד.

ישנו קושי רב לא רק בהבאת הגולשים לאתר בפעם הראשונה, אלא בלגרום לגולשים לרצות ולחזור לבקר באתר שלכם. על מנת להשיג מטרה זו, בעיקר בעמוד הבית, תכנים המתעדכנים באופן קבוע, כגון קוביית חדשות ועדכונים, קישורים למאמרים או מוצרים שונים המשתנים באתר, תגובות אחרונות מפורומים ועוד. ניתן לשאוף לעיצוב אתר דינמי. כלומר, עיצוב אתר כזה המשתנה באופן תדיר, אם בתמונות, בצבעים מובילים או אלמנטים גרפיים נוספים בעיצוב עמוד האינטרנט.